sobota, 20 kwietnia 2019

Body English




Body English to gra podobna do kalamburów ale różni się tym, że dzieci pracują w parach. Jest to świetna gra, która pozwala uczniom na współpracę ze sobą i zacieśnienie przyjacielskich relacji. Rozwija również umiejętność wymowy po angielsku. Co więcej, metoda Total Physical Response, czyli metoda reagowania całym ciałem jest wykorzystywana w tej zabawie, ułatwiając dzieciom zapamiętywanie konkretnych słówek.

Zasady gry:

Gra jest dość prosta i mogą brać w niej udział zarówno dzieci w przedszkolu, jak również uczniowie ze szkoły podstawowej. asady gry są następujące: Dzieci dobierają się w pary, następnie nauczyciel rozdaje złożone karteczki każdej osobie z pary. Na każdej karteczce jest inny czasownik w języku angielskim. Dzieci  dzielą się na role, jedno dziecko jest tym, które pokazuje daną czynność a drugie tym, które ją zgaduje. Podczas pokazywania nie można używać słów. Jedynie ruch całego ciała, pantomima i gesty są dozwolone. Po jakimś czasie dzieci zamieniają się rolami.





Zalety gry Body English:
- Gra jest prosta w zrozumieniu więc może być wykorzystywana z najmłodszymi uczniami.
- Dzieci ćwiczą wymowę języka angielskiego. 
- Dzieci uczą się poprzez ruch, wykorzystana zostaje metoda Total Physical Response.
- Dzieci mogą indywidualnie sprawdzić i zaprezentować swoją wiedzę.
- Dzieci ćwiczą umiejętność rozumienia ze słuchu.
- Dzieci biorą aktywny udział w zajęciach języka angielskiego.
-Przygotowanie tej gry nie jest czasochłonne dla nauczyciela.
- W tej zabawie może brać udział dowolna ilość par.
- Zabawa nie wywiera presji na uczniach.
- Nauka lub utrwalanie słownictwa odbywa się w bezstresowej i miłej atmosferze.

Wady gry Body English:

- Do przeprowadzenia zabawy potrzeba jest parzysta liczba uczniów.
- W sali może panować harmider ponieważ dzieci mogą zacząć wykrzykiwać odpowiedzi.
- Dzieci muszą umieć czytać w języku angielskim.

Reakcja dzieci na grę:
Dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują ruchu podczas nauki angielskiego ponieważ to sprawia, że są dłużej skupione i łatwiej jest im zapamiętać dane słownictwo. Dlatego właśnie wszystkie gry, które wykorzystują chociaż minimalny ruch są tak efektywne. Nie tylko przyciągają uwagę uczniów ale też sprawiają, że zapamiętywanie nowego słownictwa staje się dla nich zdecydowanie prostsze.

Realizacja zabawy:
Zabawa może odbywać się zarówno w sali jak również na świeżym powietrzu. Jeśli jednak wychodzimy z dziećmi musimy się upewnić, że przestrzeń jest zamknięta lub odgrodzona w taki sposób aby dzieci nie rozproszyły się zbyt daleko.

Podsumowanie:
Podsumowując, gra Body English świetnie się sprawdza zarówno z przedszkolakami jak i uczniami szkół podstawowych. Nie wymaga wiele wysiłku od nauczyciela i może być modyfikowana na wiele sposobów i dopasowywana do danego tematu lekcji. Bardzo polecam jej użycie i gwarantuje, że dzieci będą tą grą zachwycone.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

What’s your name?/How are you?/How old are you?

Jak zapewne wszyscy wiemy język angielski stał się na tyle popularny, że nikogo nie dziwi fakt, iż jest on również nauczany i stosowany...