poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Jumping frog




Jumping frog to gra wykorzystująca ruch i pozwalająca dzieciom przerwać monotonnie, jaka może zapanować podczas lekcji języka angielskiego. Zabawa sprawdza się świetnie w młodszych klasach szkół podstawowych. Jest zazwyczaj stosowana w celu utrwalenia konkretnego materiału.

Zasady gry:
Nauczyciel rozkłada na podłodze, na środku klasy kartki z cyframi. Pierwszy uczestnik staje na dowolnej cyfrze (np.6) a nauczyciel w tym czasie wydaje komendę po angielsku: ''Six plus two''. Zadaniem ucznia jest przejść na odpowiednią kartkę, mówiąc głośno wynik, w tym przypadku byłoby to: ''Eight''. Można na różne sposoby modyfikować tę grę, na przykład jeden z uczniów może wydawać komendy innym, zamiast nauczyciela.

Zalety gry Jumping frog:
- Dzieci wykorzystują metodę Total Physical Response (reagowanie przez ruch) która pomaga im w szybszym zapamiętywaniu nowych słówek.
- Dzieci mają szansę indywidualnie zaprezentować swój postęp jeśli chodzi o znajomość słówek w języku angielskim.
- Dzieci doskonalą swoje umiejętności rozumienia ze słuchu.
- Jest to nauka poprzez zabawę.
- Dzieci nie czują presji podczas utrwalania nowego słownictwa, traktują to jak dobrą zabawę.
- Gra może być również przeprowadzona na świeżym powietrzu.
- Gra może być modyfikowana według upodobań nauczyciela.

Wady Jumping frog:
- Gra nie jest przeznaczona na dużą ilość osób.
- Nie wszystkie dzieci mogą brać jednocześnie udział w zabawie.
- Dzieci, które mają problem z rozumieniem ze słuchu będą sfrustrowane i niezadowolone z gry.



Reakcja dzieci na grę:
Za każdym razem gdy stosuję grę Jumping frog dzieci się ożywiają i z chęcią biorą udział w zabawie. Jest wiele ochotników do wydawania poleceń. To po raz kolejny utwierdza mnie w przekonaniu, że ruchowe gry są idealne do wszelakiego rodzaju powtórek jak również do utrwalania nowego materiału.

Realizacja zabawy:
Gra ta jest wygodna zarówno dla nauczyciela jak i dla dzieci. Nauczyciel musi przygotować jedynie kartki z cyframi. Tłumaczenie gry nie jest czasochłonne. Grę można przeprowadzić zarówno w pomieszczeniu, jak i na świeżym powietrzu.

Podsumowanie:
Gra Jumping frog jest idealna dla młodych uczniów i sprawdza się świetnie podczas utrwalania nowo poznanego słownictwa oraz przy powtórkach. Dzieci uczą się w bezstresowej i przyjemnej atmosferze a to podczas zajęć z języków obcych jest najważniejsze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

What’s your name?/How are you?/How old are you?

Jak zapewne wszyscy wiemy język angielski stał się na tyle popularny, że nikogo nie dziwi fakt, iż jest on również nauczany i stosowany...