sobota, 25 maja 2019

The box







The box to gra, która świetnie sprawdza w przedszkolach, oraz z dziećmi uczęszczającymi do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Jest bardzo prosta w wykonaniu a dostarcza wiele radości najmłodszym uczniom. Co więcej może być stosowana jako powtórzenie lub w celu utrwalenia danego zasobu słów.

Zasady gry:
Zabawa jest bardzo prosta. Nauczyciel przed zajęciami przygotowuje pudełko do którego wsadza przedmioty związane z jedną kategorią, np. jeżeli dzieci ostatnio uczyły się jak jest po angielsku: ołówek, długopis i linijka, to właśnie te przedmioty zostaną włożone do środka kartonu. Gdy pudełko już jest pełne dzieci siadają w kółku. Nauczyciel podaje pudło jednemu z uczniów. Jego zadaniem jest wsadzenie ręki do pudełka, chwycenie jednej rzeczy (bez jej wyjmowania) i za pomocą dotyku odgadnięcie co to takiego (oczywiście odpowiedzi muszą być podane w języku angielskim). Po odgadnięciu i nazwaniu przedmiotu uczeń wyjmuje daną rzecz i podaje pudełko do następnej osoby. Gra toczy się do momentu opróżnienia całego pudełka.





Zalety gry The box:

- Dzieci się wyciszają ponieważ skupiają się na tym co mają w rękach
- Indywidualna praca dzieci
- Atmosfera na zajęciach staje się spokojniejsza
- Wszystkie osoby w klasie są zaangażowane w grę
- Dzieci nie rywalizują ze sobą, każdy się skupia na swojej pracy
- Uczniowie ćwiczą koncentrację
- Uczniowie utrwalają słownictwo

Wady gry The box:
- Dzieci mogą się pomylić przy nazywaniu przedmiotu i zniechęcić do dalszej gry
- Dzieci, które są zbyt głośne mogą przeszkadzać innym uczniom w skupieniu się i poprawnym wykonaniu zadania
- Dzieci, które nie mają w danym momencie pudełka mogą zacząć się nudzić

Reakcja dzieci na grę:
Gra The box jest bardzo lubiana wśród najmłodszych uczniów. Dzieci mają szansę się wyciszyć i uruchomić wyobraźnię. Za każdym razem, gdy wprowadzam tą grę uczniowie skaczą z radości i z chęcią biorą w niej udział.




Realizacja zabawy:
Gra może być zrealizowana zarówno w sali jak i na świeżym powietrzu. Liczba uczestników nie powinna przekraczać 20 dzieci.


Podsumowanie:
Podsumowując, gra ''Coloring dictation'' sprawdza się świetnie podczas różnego rodzaju podsumowań materiału. Jest łatwa w przygotowaniu a także sprawdza się w licznych klasach. Wiek uczniów jest dowolny ale najczęściej ta gra stosowana jest w przedszkolach lub pierwszych klasach szkół podstawowych. Dodatkowym atutem tej zabawy jest to, że wszyscy uczniowie mają możliwość brania w niej udziału w tym samym czasie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

What’s your name?/How are you?/How old are you?

Jak zapewne wszyscy wiemy język angielski stał się na tyle popularny, że nikogo nie dziwi fakt, iż jest on również nauczany i stosowany...